AČIŪ. Jūs remiate vaikų teisę į TIKRĄ VAIKYSTĘ.

Pirkdami bet kurį MARS produktą MOKI VEŽI parduotuvėse, Jūs suteikiate galimybę „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ globojamiems vaikams lankyti terapijos su šunimis užsiėmimus.

Jūsų dėka 5 proc. nuo visų akcijos metu nupirktų „MARS“ gaminių sumos bus skirta „SOS vaikų kaimams Lietuvoje“ – užtikrinti, kad dažniau ir daugiau vaikų galėtų susitikti su terapiniais šunimis.

Labradoro retriverė Kia, niūfaundlendas Lokis ir kiti terapiniai šunys padeda sunkias emocines ir fizines traumas patyrusiems vaikams iš naujo patikėti suaugusiais.

Besąlygiškas šunų švelnumas, meilumas ir ramybė gali atlikti unikalią rolę – padėti vaikams užmegzti ryšį su suaugusiųjų pasauliu ir stiprinti pasitikėjimą juo. Ir galbūt – leisti patirti tikrą vaikystę.

Akcija vyksta: nuo 2019 m. spalio mėn. 1 d. – iki lapkričio mėn. 31 d.

 

Kas yra kaniterapija skriaustiems vaikams:

Kaniterapija – tai sveikatinimo užsiėmimas. Čia daugeliui kartų susitinka vaikas ir specialius egzaminus išlaikęs terapinis šuo. Dar dalyvauja šuns vedlys, sveikatos priežiūros specialistas (psichologas, logopedas ar kineziterapeutas). Terapija veiksminga kai yra nuolatinė.

 Kodėl „SOS vaikų kaime“ globojamiems vaikams reikia terapinių šunų pagalbos?

  • „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ rūpinasi 1000 vaikų. Dalį jų globoja augindami savo kaimeliuose, kitiems padeda, nors jie gyvena savo šeimose.
  • Vaikai, kurie patyrė ilgalaikį smurtą, seksualinę prievartą iš savo artimiausių suaugusių, natūraliai nepasitiki kitais suaugusiais. Po daugelio užsiėmimų, pamatę, kaip terapinis šuo džiaugiasi paglostymu, vaikai patiki, kad prisilietimas gali būti saugus ir malonus.
  • Ilgainiui prisilietimai prie šuns nuramina, vaiko smegenys nebėra nuolatinėje pasirengties pavojui stadijoje, streso hormonų išsiskyrimas stipriai mažėja, vaikas gali susikoncentruoti. Tik tada jam galima padėti įveikti patirtas traumas.
  • Šuo tampa tarpininku vaiko pasakojimui, kai vaikams per baisu pasipasakoti suaugusiajam. Dažnai terapeutas šuniui kalba už vaiką, apie vaiką, ir taip vaikui lengviau priimti informaciją.
  • Šuo tampa pavyzdžiu vaiko tinkamam elgesiui. Traumuoti vaikai turi išmokti įprastų socialinių įgūdžių ir suprasti kodėl jų reikia, o šuo savo elgesiu parodo, kas jam tinka ir kas ne.

Kas jie – terapiniai šunys?

Tik fizinę ir emocinę brandą pasiekę, emociškai stabilūs, ramiai reaguojantys, švarūs ir sveiki, kaniterapijos egzaminus išlaikę šunys gali tapti terapiniais šunimis. Šiuos egzaminus šunys turi periodiškai laikyti iš naujo. „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ bendradarbiauja su Kaniterapijos asociacija.