Pamažu ateinantis pavasaris iš žiemos miego mumyse jau žadina norą keisti, remontuoti ar naujomis spalvomis papuošti namus. Na, arba bent imtis nedidelių namų remonto darbų, kurie iš esmės gali pakeisti visą būsto įvaizdį.

Ankstesniuose MOKI-VEŽI blogo įrašuose jau kalbėjome apie greitus ir nebrangius būdus atnaujinti būstą, apie namų įvaizdį iš esmės keičiantį apšvietimą bei kokį rinktis skirtinguose namų kampeliuose, taip pat – ir apie grindis pagal gyvenimo būdą. Šįkart duoklė atiduodama namų sienoms.

Jei šių metų „svarbu padaryti“ darbų sąraše – senų, jau pabodusių ar nusidėvėjusių tapetų nuplėšimas bei naujų klijavimas ar net sienų dažymas, tuomet šie patarimai – kaip tik jums.

Platų sienų dažų, plytelių ar sienų tapetų pasirinkimą rasite artimiausioje MOKI-VEŽI parduotuvėje: nepamirškite pasinaudoti nuolat taikomomis akcijomis bei nuolaidomis!

O dabar – MOKI-VEŽI specialistų patarimai, kaip greitai ir lengvai nuplėšti senus tapetus ir sienas paruošti jų atnaujinimui.

Darbo bus, tad apsaugokite baldus

Prieš imantis šių darbų, nepamirškite pasirūpinti namuose esančiais baldais. Mūsų specialistai juos pataria laikinai išnešti iš patalpų. Neturite tokios galimybės? Tuomet baldus bei kitus vertingus daiktus apdenkite apsaugine plėvele. Lygiai taip pat – ir namų grindis ir elektros lizdus. Juos uždenkite dažymo juosta „Painter“, kad nepatektų vandens.

Identifikuokite sienų tipą

Tai – svarbus žingsnis prieš imantis šios užduoties bei norint išvengti papildomų išlaidų ir darbų.

Pavyzdžiui, jei sienos dengtos gipso kartono plokštėmis, jų nevertėtų smarkiai drėkinti, kadangi tai gali pažeisti būsto sienų struktūrą.

Taip pat atminkite, kad nuplėšiant senus tapetus svarbus kruopštumas ir atidumas: stenkitės juos nuplėšti taip, kad nepažeistumėte sienų tinko ir šis nenubyrėtų.

Tapetų nuėmimas

Pradedame tapetų nuėmimo darbus!

Už tapetų juostos kampo užkiškite peilį (būkite atsargūs, nesusižeiskite): ar tapetų juostos kampas nusiima lengvai? Jei taip, tiesiog juosta po juostos nuimkite tapetus. Viską nuėmus, tapetų klijų bei popieriaus likučius lengvai pašalinsite šiltu vandeniu ir kempine.

O, štai tuo atveju, jei tapetų juostos nenusilupa ar pavyksta nuplėšti tik po mažą jų gabaliuką, viršutinį tapetų sluoksnį švelniai, nepažeidžiant sienų, subraižykite dantyta mentele. Tuomet karštą vandenį sumaišykite su trupučiu acto ar specialiu produktu, skirtu tapetų nuėmimui. Paruoštu skysčiu lengvai sudrėkinkite visą sieną. Tam galite naudoti kempinę ar sienų dažymui skirtą volelį. Skysčiui įsigėrus į tapetus, jų juostas pašalinkite rankomis ar su lygia mentele, skirta apdailos darbams. Vėliau, kaip ir pirmu atveju, klijų bei tapetų likučius lengvai pašalinsite šiltu vandeniu ir kempine.

Viskas – galite atnaujinti sienas!

Daugiau naudingų patarimų apdailos, statybų bei namų tema ieškokite mūsų Facebook paskyroje.