Ruduo atkeliauja ne tik su nuo derliaus svyrančiomis šakomis, oranžiniais vakarais ar lietingais orais: atvėsus orams, prasidėjus lietaus sezonui ir kambario temperatūrai ženkliai skiriantis nuo esančios lauke, namuose drėgmės lygis neretai pakyla virš normos ribų.Tam tęsiantis ilgesnį laiką galite pastebėti, kad darosi sunkiau kvėpuoti, nesiliaujate kosėti, sloguoti, jus pasiekia ne patys maloniausi kvapai, spintoje esantys drabužiai prisigeria blogo kvapo, drėgmės, o ant sienų atsiranda pelėsis. Pirmieji atsiradusio pelėsio požymiai – aštrus kvapas, kurį lydi pilkos, juodos ar baltos dėmės ant sienų, lubų.

Šis grybelis dievina drėgmę bei blogą ventiliaciją, tad norint užkirsti kelią jo atsiradimui ar dauginimuisi, pirmiausia, būtina pašalinti šias dvi priežastis. Atminkite, kad nepakanka nuvalyti pelėsio dėmių ar išvėdinti patalpų – būtina imtis griežtos prevencijos. Tik jos dėka atsikratysite pelėsio ir šis galimai nebegrįš.

Pirmiausia, sausa šluoste nuo sienų bei lubų nuvalykite pelėsio dėmes.

Jas nuvalius, visą paviršių gerai ištrinkite prieš pelėsį kovojančia priemone. Jos negailėkite.

Būtinai peržiūrėkite spintas, daiktus. Stipriai pelėsio pažeistus drabužius, avalynę nedelsiant išmeskite.

Nuolat vėdinkite patalpas. Pasirūpinkite, kad oras nuolat cirkuliuotų.

Raskite ir pašalinkite visus drėgmės šaltinius, pasirūpinkite gera vėdinimo sistema. Jei jos įrengti ar atnaujinti galimybės neturite, pasirūpinkite drėgmės surinktuvu, kuris jonizuoja orą bei sugeria iki 35 % drėgmės. Jo dėka sumažinsite namuose tvyrančią drėgmę iki normos ribų – skirtumą iškart pajusite!

Mažesnėms patalpoms, pavyzdžiui, vonios kambaryje, rekomenduojame naudoti drėgmės asorbentą, kuris sugeria drėgmę, apsaugo nuo pelėsio, langų rasohimo bei pašalina nemalonų kvapą. Jei pajutote, kad drėgmė pamažu apsigyvena jūsų drabužių spintoje, joje taip pat galite naudoti šiuos mažoms patalpoms skirtus drėgmės asorbentus.

Drėgmei ir pelėsiui išnaikinus, dar kurį laiką namuose gali tvyroti nemalonus pelėsio ir valymo chemijos kvapas: apie netradicinius, tačiau itin lengvus ir greitus jo išnaikinimo būdus jau kalbėjome mūsų blogo įraše.

Daugiau patarimų ieškokite mūsų Facebook paskyroje!