Įsibėgėjęs pavasaris drauge su vis malonesne šiluma atneša ir visą pulką darbų, kuriuos šį mėnesį rekomenduojama ir būtina nuveikti sode bei darže. Balandis, ko gero, pats intensyviausias mėnuo sodininkams, tad skubame į pagalbą ir drauge su MOKI-VEŽI specialistais dalinamės svarbiausių darbų sąrašu. Primename, kad juos kur kas lengviau įveiksite su gera sodo-daržo prekių amunicija – nepamirškite pasinaudoti mūsų parduotuvių nuolaidomis!

VAISMEDŽIŲ GENĖJIMAS. Dar iki balandžio pabaigos galima genėti obelis, kriaušes, slyvas. Tą būtina padaryti dar iki pumpurų skleidimosi pradžios. Išpjaustę išdžiūvusias, aplūžusias šakas, nepamirškite išretinti ir tas vaismedžių vietas, kur jų šakos auga ypač tankiai. Žaizdas nieko nelaukdami užtepkite emulsiniais vandens dažais. Taip gausus derlius – garantuotas.

SVARBU: vyšnių bei trešnių medžius rekomenduojama genėti po derliaus.

VAISMEDŽIŲ SODINIMAS. Iki vegetacijos pradžios, t.y. balandžio vidurio, sodinkite naujus sodinukus, ypač kaulavaisinius vaismedžius, kad šie spėtų prigyti bei pasiruošti būsimos žiemos šalčiams. Sodinukų ieškokite didžiosiose MOKI-VEŽI parduotuvėse.

PAPILDOMAS TRĘŠIMAS. Kad šiųmetinis derlius būtų gausus, balandį papildomai patręškite visus vaismedžius, vaiskrūmius bei uogakrūmius tam skirtomis trąšomis.

ŠILDOMUOSE ŠILTNAMIUOSE balandį galima auginti agurkų, pomidorų, paprikų, baklažanų daigus. Taip pat šiltnamių daigyne jau galima auginti ankstyvųjų bei vidutinio vėlumo kopūstų daigus.

Įprastuose šiltnamiuose agurkų bei pomidorų daigus galima sodinti balandžio pabaigoje tuo atveju, jei orai palankūs. Tiesa, BŪTINA pasirūpinti agrodanga, kuri apsaugotų daigus nuo galimų šalnų.

BULVĖS. Ankstyvųjų bulvių daigus galima pradėti daiginti jau balandžio viduryje. Tą padarius, jų derėjimas prasidės anksčiau.

ROPINIAI, ŽIEDINIAI KOPŪSTAI. Juos šiltesnėje vietoje galima sodinti jau balandžioje viduryje. Net jei ir pasitaikytų nedidelių šalnų, gerai užgrūdinti daigai jų nebijo.

SALOTOS, RIDIKĖLIAI. Šiuos daržo karalius taip pat jau galite sėti keliais terminais.

CUKINIJOS, PATISONAI, AGUROČIAI, MOLIŪGAI. Jei savo darže numatėte vietos šioms daržovėms, balandį pasisėkite jų į vazonėlius, o gegužės pabaigoje pasibaigus šalnoms jau galėsite pasodinti lauke. Taip mėgausitės ankstyvu jų derliumi. MOKI-VEŽI rekomenduoja sėklas ASĖJA, kurių asortimentą sudaro virš 300 sėklų pavadinimų!

MORKOS, ŠPINATAI, KRAPAI, PETRAŽOLĖS, PASTARNOKAI. Balandį juos jau galite sodinti į lysvę, jei orai palankūs. Nepamirškite laikinai apdengti agrodanga.

PRAKTIŠKA GUDRYBĖ: mūsų specialistai šį intensyvų ir darbų sode bei darže kupiną mėnesį kviečia pasinaudoti maža gudrybe, kuri ne tik apsaugos jūsų derlių, bet ir padės jį užauginti kur kas gausesnį. Ir viskas – valgomosios sodos pagalba! Apie sodos panaudojimą geresniam derliui jau rašėme ankstesniame blogo įraše.

GĖLYNUOSE atšilus orams nudenkite rožes bei surinkite nukritusius medžių, krūmų lapus. Nepamirškite naikinti piktžoles. Balandį jau galima sodinti kardelius, acidanteras, montbretes, tigrenes frezijas, galtonijas bei kiškiakopūsčių gumbelius.

Balandį, priklausomai nuo kiekvieno sodo, laukia ir daugiau darbų – kviečiame savųjų sąrašu pasidalinti su mumis MOKI-VEŽI SODO GAMA Facebook paskyroje!